| Επωνυμία Μάρκας: | DLX |
| Αριθμός μοντέλου: | Καθαρό νικελικό σύρμα |
| MOQ: | 2 κιλά |
| τιμή: | $20-$300/kg |
| Όροι πληρωμής: | L/C,T/T,Western Union |
| Δυνατότητα Προμήθειας: | 500 τόνοι το μήνα |
Το σύρμα ανθεκτικό στη διάβρωση αξίζει την αξία του στις λεπτομέρειες: η σωστή ποιότητα, η σωστή διάμετρος, η σωστή επιφάνεια — και ένα υλικό που διατηρεί την ακεραιότητά του σε βιομηχανικά μέσα. Αυτό το σύρμα από καθαρό νικέλιο παράγεται σε NP2 (N6) με περιεκτικότητα Ni+Co 99,5% ή υψηλότερη, μια ποιότητα που προορίζεται για βιομηχανική χρήση κατά της διάβρωσης. Με σημείο τήξης 1435-1446°C, προσφέρει τόσο θερμική όσο και αντοχή στη διάβρωση σε ένα μόνο σύρμα. Η διάμετρος παρέχεται από 0,025 έως 10 mm σύμφωνα με το σχέδιο, και κάθε παρτίδα ελέγχεται ως προς τη σύνθεση με τεκμηρίωση EN 10204 3.1 διαθέσιμη κατά την αποστολή.
| Παράμετρος | Τιμή | Σημείωση |
|---|---|---|
| Εύρος διαμέτρου | 0,025-10 mm | μικρο-σύρμα από 0,025 mm |
| Ανοχή | Σύμφωνα με σχέδιο / ASTM B164 | ακριβείς τιμές ανά σχέδιο |
| Συνεχές μήκος | Ανά παραγγελία | εξαρτάται από τη διάμετρο |
| Σκληρότητα | Μαλακό / σκληρό / 1/2 σκληρό | ανά σχέδιο |
| Επιφάνεια | Καθαρή, χωρίς οξείδια | ανά σχέδιο |
Ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας: 1 kg για μικρο-σύρμα (≤0,05 mm); 5 kg για τυπικό σύρμα.
Το NP2 (N6) προορίζεται για βιομηχανική χρήση κατά της διάβρωσης. Το προφίλ αντοχής του καθαρού νικελίου καλύπτει αλκαλικά και χλωριούχα περιβάλλοντα σε ένα ευρύ φάσμα συνθηκών, και ο χαμηλός προϋπολογισμός ακαθαρσιών διατηρεί τη συμπεριφορά διάβρωσης σταθερή. Οι πραγματικοί ρυθμοί διάβρωσης εξαρτώνται από το μέσο, τη συγκέντρωση και τη θερμοκρασία — η DLX επιβεβαιώνει την ποιότητα και το φινίρισμα έναντι των συγκεκριμένων συνθηκών λειτουργίας αντί να αναφέρει γενικούς ρυθμούς.
| Ποιότητα | Ni+Co | Καλύτερη Εφαρμογή |
|---|---|---|
| NP2 (N6) | 99,5% | Βιομηχανική διάβρωση |
| NP1 (N4) | 99,9% | Ηλεκτρονικά κενού |
| Ni200 | ≥99,2% | Μπαταρία, χημικά |
| Ni201 | ≥99,0% | Υψηλής θερμοκρασίας χρήση |
Το σημείο τήξης 1435-1446°C ορίζει το ανώτερο όριο χρήσης, με θερμοκρασία Curie 358°C και θερμική αγωγιμότητα 70,2 W/m·K (Ni200). Αυτές οι αγκυρώσεις επιτρέπουν στο ίδιο σύρμα να εξυπηρετεί θερμικές και διαβρωτικές χρήσεις χωρίς δεύτερη πιστοποίηση υλικού.
Η ηλεκτρική αντίσταση 0,096 μΩ·m (20°C) καθιστά το καθαρό νικέλιο καλό αγωγό — τη βάση για αξιόπιστη ηλεκτρική και θερμική συμπεριφορά κατά τη χρήση. Η αντίσταση και η μάζα ανά μέτρο υπολογίζονται ανά διάμετρο κατόπιν αιτήματος.
Υπολογισμένα για στρογγυλό σύρμα με αντίσταση 0,096 μΩ·m και πυκνότητα 8,908 g/cm³:
| Διάμετρος | Αντίσταση ανά μέτρο | Μάζα ανά μέτρο | Σημείωση |
|---|---|---|---|
| 0,1 mm | ≈12,2 Ω/m | ≈0,07 g/m | υπολογισμένο |
| 1,0 mm | ≈0,12 Ω/m | ≈7,0 g/m | υπολογισμένο |
| 2,0 mm | ≈0,031 Ω/m | ≈28,0 g/m | υπολογισμένο |
Οι τιμές υπολογίζονται με τις δηλωμένες παραδοχές — μόνο για αναφορά.
| Ποιότητα | Περιεκτικότητα Ni | Καλύτερη Εφαρμογή | Τιμή Αναφοράς (FOB, USD/kg) |
|---|---|---|---|
| N4 (NP1) | ≥99,9% | Ηλεκτρονικά κενού | 420-480 |
| Ni201 | ≥99,0% | Υψηλής θερμοκρασίας χρήση | 350-390 |
| Ni200 | ≥99,2% | Μπαταρία, χημικά | 340-380 |
| N6 (NP2) | ≥99,5% | Βιομηχανική διάβρωση | 300-340 |
Οι τιμές αναφοράς είναι ενδεικτικά εύρη FOB ανά ποιότητα· η τελική προσφορά εξαρτάται από το μέγεθος, την ποσότητα και τους όρους παράδοσης.
| Στοιχείο (wt%) | N4 | N6 | Ni201 | Ni200 |
|---|---|---|---|---|
| Ni+Co | 99,9 | 99,5 | — | — |
| Ni | — | — | ≥99,0 | ≥99,2 |
| C | ≤0,01 | ≤0,10 | ≤0,02 | ≤0,15 |
| Cu | ≤0,015 | ≤0,10 | ≤0,25 | ≤0,25 |
| Si | ≤0,03 | ≤0,10 | ≤0,35 | ≤0,35 |
| Mn | ≤0,002 | ≤0,05 | ≤0,35 | ≤0,35 |
| Fe | ≤0,04 | ≤0,10 | ≤0,40 | ≤0,40 |
| S | ≤0,001 | ≤0,005 | ≤0,01 | ≤0,01 |
| P | ≤0,001 | ≤0,002 | — | — |
| Mg | ≤0,01 | ≤0,10 | — | — |
Πηγή: Κατάλογος προϊόντων DLX· επαλήθευση ανά παρτίδα διαθέσιμη κατόπιν αιτήματος.
| Πυκνότητα | 8,908 g/cm³ |
| Σημείο τήξης | 1435-1446°C |
| Θερμοκρασία Curie | 358°C |
| Αντοχή εφελκυσμού (ανόπτηση) | ≥462 MPa |
| Επιμήκυνση (ανόπτηση) | ≥35% |
| Σκληρότητα (ανόπτηση) | 90-120 HB |
| Μέτρο διάτμησης | ~76 GPa |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 0,096 μΩ·m (20°C) |
| Θερμική αγωγιμότητα (Ni200) | 70,2 W/m·K |
| Μορφή | Σύρμα από καθαρό νικέλιο |
| Προτεινόμενη ποιότητα | NP2 (N6) |
| Διάμετρος | 0,025-10 mm, ανά σχέδιο |
| Σκληρότητα | Μαλακό / σκληρό / 1/2 σκληρό ανά σχέδιο |
| Επιφάνεια | Καθαρή, χωρίς οξείδια ανά σχέδιο |
| Συσκευασία | Καρούλι με χάρτινο κουτί, ή πηνίο με πολυσακούλα |
| Ni200 / Ni201 | ASTM B164 (Ράβδος, Μπάρα και Σύρμα Νικελίου) |
| N4 (NP1) / N6 (NP2) | GB/T 21653 (Σύρμα Νικελίου και Κράματος Νικελίου και Πλινθώματος Συρματόσυρματος) |
Το σύρμα παραδίδεται σε καρούλια με χάρτινα κουτιά, ή ως πηνία με πολυσακούλες, ανά παραγγελία. Χρόνος παράδοσης: 7-15 ημέρες. Πιστοποιητικά υλικού και έγγραφα επιθεώρησης συνοδεύουν κάθε αποστολή.
Η Changzhou DLX Alloy Co., Ltd. κατασκευάζει κράματα νικελίου από το 2002 σε ένα εργοστάσιο 12.000 m² με δυναμικότητα 1.200 τόνους ετησίως. Για σύρμα ανθεκτικό στη διάβρωση, το ερώτημα είναι πάντα το ίδιο: ποια ποιότητα για ποιο μέσο; Το NP2 (N6) απαντά στη βιομηχανική ζώνη διάβρωσης, και οι μηχανικοί μας επιβεβαιώνουν την ποιότητα, τη διάμετρο και τη σκληρότητα έναντι των πραγματικών συνθηκών λειτουργίας — με έλεγχο σύνθεσης ανά παρτίδα και τεκμηρίωση EN 10204 3.1 πίσω από κάθε παράδοση.
Α: Το NP2 (N6) προορίζεται για βιομηχανική χρήση κατά της διάβρωσης, με χαμηλούς ρυθμούς διάβρωσης σε αλκαλικά και χλωριούχα περιβάλλοντα. Οι πραγματικοί ρυθμοί εξαρτώνται από το μέσο, τη συγκέντρωση και τη θερμοκρασία — παρέχετε τις συνθήκες λειτουργίας σας και θα επιβεβαιώσουμε την ποιότητα και το φινίρισμα.
Α: 1435-1446°C, με θερμοκρασία Curie 358°C και θερμική αγωγιμότητα 70,2 W/m·K (Ni200).
Α: 0,025-10 mm, με μικρο-σύρμα από 0,025 mm. Η διάμετρος, η ανοχή και το συνεχές μήκος επιβεβαιώνονται ανά σχέδιο.
Α: 1 kg για μικρο-σύρμα (≤0,05 mm), 5 kg για τυπικό σύρμα. Πολιτική δειγμάτων: δωρεάν 0,5 kg για N6 / Ni200· δείγματα N4 και Ni201 χρεώνονται, επιστρέφονται με τις πρώτες παραγγελίες άνω των 50 kg.
Α: Το σύρμα N4 / N6 ακολουθεί το GB/T 21653· το Ni200 / Ni201 ακολουθεί το ASTM B164. Η παραγωγή είναι πιστοποιημένη κατά ISO9001 με υποστήριξη επιθεώρησης SGS και τεκμηρίωση EN 10204 3.1.