| Επωνυμία Μάρκας: | DLX |
| Αριθμός μοντέλου: | ράβδος καθαρού νικελίου |
| MOQ: | 10 κιλά |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Δυνατότητα Προμήθειας: | 500 τόνοι το μήνα |
Οι βιομηχανικοί αγοραστές αξιολογούν ένα υλικό μία φορά και στη συνέχεια το αναδιατάσσουν για χρόνια, γεγονός που καθιστά τη συνέπεια των παρτίδων τον κεντρικό παράγοντα κάθε απόφασης προμήθειας.Επαναχρηματοδότηση και διακοπές- υψηλής ποιότητας ράβδους καθαρού νικελίου από την DLX παράγονται για αυτή την πραγματικότητα: θερμική παραγωγή σε γραμμή μόνο νικελίου 12.000 m2, EN 10204 3.1 MTC με πλήρη ιχνηλασιμότητα σε κάθε αποστολή,και αναψυγμένη βασική τιμή ≥ 462 MPa, ≥35% επιμήκυνση και 90-120 HB τεκμηριωμένα ανά θερμότητα.,Η παραγωγή διεξάγεται σύμφωνα με το ISO9001 με επαλήθευση SGS και η παράδοση φέρει το πλήρες σύνολο των εγγράφων εξαγωγής.
| Παράμετρος | Διαθεσιμότητα | Σημειώσεις |
|---|---|---|
| Διάμετρος | Προσαρμοσμένα, ανά σχέδιο | Πιο δημοφιλείς διάμετροι σε αποθέματα |
| Διάρκεια | Προσαρμοσμένα, ανά σχέδιο | Δεν υπάρχει κανονικό φάσμα καταλόγου |
| Καθαρότητα | Για κάθε σχέδιο | Επιβεβαιώθηκε κατά την επανεξέταση του σχεδίου |
| Επιφάνεια | Για κάθε σχέδιο | Τραβηγμένα, ακινητοποιημένα ή κατεργασμένα όπως ορίζεται |
| Ανεκτικότητα | Για κάθε σχέδιο | Κλειδωμένο πριν από την παραγωγή |
Η αξιοπιστία στην βιομηχανική εξυπηρέτηση ξεκινά με την επαναληψιμότητα στην προμήθεια.και τεκμηριώνει κάθε αποστολή με το πρότυπο EN 10204 3Ένας αγοραστής που έχει προετοιμάσει μια μπάρα μία φορά μπορεί να παραγγείλει ξανά το ίδιο υλικό ∙ ίδια ποιότητα, ίδια διάθεση, ίδια τεκμηριωμένη βάση.
| Στοιχείο ποιότητας | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Σύστημα παραγωγής | ISO9001, πιστοποιημένο από SGS |
| Ελέγχος παρτίδας | Θερμική παρακολούθηση· επαναπαραγγελίες που ταιριάζουν με προηγούμενες παρτίδες |
| Έγγραφα | EN 10204 3.1 MTC με αριθμό θερμότητας και αποτελέσματα δοκιμών |
| Εγκατάσταση | 12,000 m2 γραμμή μόνο νικελίου, που λειτουργεί από το 2002 |
Οι ράβδοι καθαρού νικελίου χρησιμεύουν σε βιομηχανικούς εξοπλισμούς όπου απαιτούνται από κοινού αντοχή στη διάβρωση, μηχανική αντοχή και αγωγιμότητα: μηχανικά εξαρτήματα, εξοπλισμός επεξεργασίας, δομικά μέρη,Συσκευές σύνδεσης και ηλεκτρικό υλικόΗ επιλογή της ποιότητας ρυθμίζει την ισορροπία: N6 για οικονομικά αποδοτική βιομηχανική υπηρεσία, Ni200 για χημικά, Ni201 για εφαρμογές υψηλότερης θερμοκρασίας, N4 για τις αυστηρότερες απαιτήσεις καθαρότητας.
| Βιομηχανική εφαρμογή | Συνιστώμενη βαθμίδα |
|---|---|
| Μηχανοποιημένα εξαρτήματα και δομικά μέρη | N6 (NP2) / Ni200 |
| Χημικοί και επεξεργαστικοί εξοπλισμός | Ni200 |
| Εφαρμογές υψηλών θερμοκρασιών | Ni201 |
| Αυστηρότερες απαιτήσεις καθαρότητας | N4 (NP1) |
Η διάμετρος, το μήκος, η ευθεία και η επιφάνεια επιβεβαιώνονται από το σχέδιο σας πριν από την παραγωγή,και οι ανοχές είναι κλειδωμένες σε αυτή την επανεξέταση ̇ έτσι ώστε τα βιομηχανικά εξαρτήματα που κατασκευάζονται από ράβδους υλικού να πληρούν τις απαιτήσεις καταλληλότητας τους.
| Παράμετρος | Αξία | Ανεκτικότητα |
|---|---|---|
| Διάμετρος | Για κάθε σχέδιο | Για κάθε σχέδιο |
| Διάρκεια | Για κάθε σχέδιο | Για κάθε σχέδιο |
| Καθαρότητα | Για κάθε σχέδιο | Για κάθε σχέδιο |
| Εκτέλεση επιφάνειας | Για κάθε σχέδιο | Για κάθε σχέδιο |
Τα μηχανισμένα και κατασκευασμένα εξαρτήματα βασίζονται σε επαναλαμβανόμενη βάση: αντοχή σε έλξη ≥ 462 MPa, επιμήκυνση ≥ 35% και σκληρότητα 90-120 HB,καταγράφεται ανά θερμότητα, ώστε η κατασκευή να παραμένει προβλέψιμη από παραγγελία σε παραγγελία.
| Ιδιοκτησία (επεξεργασμένη) | Αξία |
|---|---|
| Δυνατότητα τράβηξης | ≥ 462 MPa |
| Επέκταση | ≥ 35% |
| Σκληρότητα | 90-120 HB |
Το αναψυκτικό είναι η τυποποιημένη θερμοκρασία για το σχηματισμό και την μηχανική επεξεργασία. Οι θερμοκρασίες που εργάζονται σε κρύο παρέχουν υψηλότερη αντοχή για τα δομικά μέρη.Προσδιορίστε το στόχο της αντοχής ή σκληρότητας στο σχέδιο και η θερμοκρασία ρυθμίζεται αναλόγως.
| Θερμότητα | Τυπική χρήση | Σημείωση |
|---|---|---|
| Επενεργοποιημένο (συνήθη) | Σχηματισμός, επεξεργασία, γενικές βιομηχανικές υπηρεσίες | 90-120 HB, επιμήκυνση ≥35% |
| Άλλα από τα προϊόντα της κλάσης 8403 | Διαρθρωτικά μέρη που απαιτούν μεγαλύτερη αντοχή | Αξίες ανά σχεδίαση |
| Αξία | Ni Περιεχόμενο | Καλύτερη εφαρμογή | Αξία αναφοράς (FOB, USD/kg) |
|---|---|---|---|
| N4 (NP1) | ≥ 99,9% | Ηλεκτρονικά με κενό | 420 έως 480 |
| Ni201 | ≥ 99,0% | Υψηλής θερμοκρασίας λειτουργία | 350 έως 390 |
| Ni200 | ≥ 99,2% | Η μπαταρία, χημικά | 340 έως 380 |
| N6 (NP2) | ≥ 99,5% | Βιομηχανική διάβρωση | 300-340 |
Ενδεικτικές τιμές αναφοράς FOB China για μπάρες· τελική προσφορά ανά ποιότητα, μέγεθος, ποσότητα και θερμοκρασία.
| Στοιχείο (wt%) | N4 | N6 | Ni201 | Ni200 |
|---|---|---|---|---|
| Νι+Κο | 99.9 | 99.5 | Επικεφαλής | Επικεφαλής |
| Νι | Επικεφαλής | Επικεφαλής | ≥ 99.0 | ≥ 99.2 |
| Γ | ≤0.01 | ≤0.10 | ≤0.02 | ≤0.15 |
| Κου | ≤0.015 | ≤0.10 | ≤0.25 | ≤0.25 |
| Ναι. | ≤0.03 | ≤0.10 | ≤0.35 | ≤0.35 |
| Μ | ≤0.002 | ≤0.05 | ≤0.35 | ≤0.35 |
| Φε | ≤0.04 | ≤0.10 | ≤0.40 | ≤0.40 |
| S | ≤0.001 | ≤0.005 | ≤0.01 | ≤0.01 |
| Π | ≤0.001 | ≤0.002 | Επικεφαλής | Επικεφαλής |
| Αιθυλενογόνο | ≤0.01 | ≤0.10 | Επικεφαλής | Επικεφαλής |
Πηγή: Κατάλογος προϊόντων DLX. N4/N6 ανά σύστημα GB· Ni200/Ni201 ανά σύστημα ASTM.
| Ιδιοκτησία | Αξία |
|---|---|
| Σφιχτότητα | 80,908 g/cm3 |
| Σημείο τήξης | 1435-1446°C |
| Θερμοκρασία Curie | 358°C |
| Μοντέλο κοπής | ~ 76 GPa |
| Αντίσταση (20°C) | 00,096 μΩ·m |
| Θερμική αγωγιμότητα (Ni200) | 70.2 W/m·K |
| Δυνατότητα τράβηξης (εξαντλημένη) | ≥ 462 MPa |
| Επεκτάσεις (επεξεργασμένες) | ≥ 35% |
| Σκληρότητα (εξαντλημένη) | 90-120 HB |
| Προδιαγραφές | Λεπτομέρειες |
|---|---|
| Τύπος | Στρογγυλή μπάρα (προσαρμοσμένη) |
| Αξιολογίες | Επικαιροποιημένα προϊόντα |
| Διάμετρος | Για κάθε σχέδιο: δημοφιλείς διαμέτροι σε αποθέματα |
| Διάρκεια | Για κάθε σχέδιο |
| Επιφάνεια | Για κάθε σχέδιο |
| Τροποποιημένο | 10 κιλά |
| Συσκευή | Συσκευασμένες ευθείες ράβδοι, εξαγωγικές ξύλινες θήκες |
| Πιστοποίηση | EN 10204 3.1 MTC, ISO9001, SGS |
Η ελάχιστη παραγγελία των 10 kg για ράβδους καλύπτει τη ρύθμιση του σχεδιασμού και την κατανομή θερμότητας, έτσι ώστε οι ανοχές να μπορούν να αποκλειστούν ανά σχεδιασμό. Τα προϊόντα σύρματος και ταινιών είναι διαθέσιμα με MOQ 5 kg.
Ο έλεγχος ποιότητας των ράβδων ακολουθεί το σχήμα και όχι μια γενική λίστα ελέγχου:
Οι ράβδοι Ni200/Ni201 κατασκευάζονται και δοκιμάζονται σύμφωνα με την ASTM B160; οι ράβδοι N4/N6 ακολουθούν τις διατάξεις της GB/T 4435-2010.
| Αξία | Τύπος |
|---|---|
| Ni200 / Ni201 | ΑΣTM Β160 (Βάτρα και ράβδος νικελίου) |
| N4 (NP1) / N6 (NP2) | GB/T 4435-2010 (Βάρες νικελίου και κράματος νικελίου) |
Οι ευθείες ράβδοι συσκευάζονται και προστατεύονται από ζημιές κατά τη διαμετακόμιση.και ο χρόνος παραγωγής είναι 7-15 ημέρες μετά το σχέδιο και την επιβεβαίωση της ποιότηταςΚάθε παραγγελία αποστέλλεται με το πλήρες σύνολο των εξαγωγικών εγγράφων: κατάλογος συσκευασίας, εμπορικό τιμολόγιο και πιστοποιητικό δοκιμής εργοστασίου.
Η Changzhou DLX Alloy Co., Ltd. προμηθεύει κράματα νικελίου σε βιομηχανικούς αγοραστές από το 2002 - ένα είδος μακράς ιστορίας που επιβιώνει μόνο αν η ποιότητα διατηρηθεί σε χρόνια επαναλαμβανόμενων παραγγελιών.000 m2 μονάδα αποκλειστικά νικελίου λειτουργεί με θερμική παραγωγή, κάθε παράδοση φέρει το πρότυπο EN 10204 3.1 MTC, και η ίδια πειθαρχία ισχύει είτε ο αγοραστής παραγγέλνει μία μόνο μπάρα είτε ένα δοχείο.Αυτό το αρχείο είναι η διαφορά μεταξύ ενός ερευνητικού προμηθευτή και ενός συνεργάτη προμηθευτή που μπορούν να κρατήσουν τα προσόντα.
Οι τυπικοί ρόλοι περιλαμβάνουν μηχανικά εξαρτήματα, εξοπλισμό επεξεργασίας, δομικά μέρη, συνδέσμους και ηλεκτρικό υλικό όπου απαιτούνται από κοινού αντοχή στη διάβρωση, αντοχή και αγωγιμότητα.
Η παραγωγή διεξάγεται σύμφωνα με το πρότυπο ISO9001 με επαλήθευση SGS. Κάθε θερμότητα δοκιμάζεται και κάθε αποστολή φέρει το πρότυπο EN 10204 3.1 MTC με αριθμό θερμότητας και ιχνηλασιμότητα παρτίδας.
Η παραγωγή με θερμική παρακολούθηση διατηρεί τις μηχανικές ιδιότητες και τη σύνθεση τεκμηριωμένες ανά θερμότητα, έτσι ώστε οι επαναπαραγγελίες να ταιριάζουν με τις προηγούμενες παρτίδες, χωρίς επαναπροσδιορισμό μεταξύ των παραγγελιών.
10 χλμ. για τις ειδικές ράβδους ∙ το ελάχιστο καλύπτει τη ρύθμιση του σχεδιασμού και την κατανομή της θερμότητας, έτσι ώστε οι ανοχές να μπορούν να αποκλειστούν ανά σχεδιασμό.
Κάθε παράδοση περιλαμβάνει EN 10204 3.1 MTC με αριθμό θερμότητας και ιχνηλασιμότητα παρτίδας, που υποστηρίζεται από πιστοποίηση ISO9001 και SGS. Οι ράβδοι πληρούν τις απαιτήσεις ASTM B160 (Ni200/Ni201) και GB/T 4435-2010 (N4/N6).