| Επωνυμία Μάρκας: | DLX |
| Αριθμός μοντέλου: | ni200 καθαρό νικέλιο |
| MOQ: | 2 κιλά |
| τιμή: | $20-$300/kg |
| Όροι πληρωμής: | L/C, T/T, Western Union |
| Δυνατότητα Προμήθειας: | 500 τόνοι το μήνα |
![]()
Εμπορικά επεξεργασμένο καθαρό νικέλιο ( Το νικέλιο είναι ένα είδος καθαρού νικελίου που περιέχει 99,2% νικέλιο, έχει εξαιρετικές μηχανικές ιδιότητες,
Η ατμόσφαιρα έχει πολύ υψηλές μαγνητικές ιδιότητες, υψηλή θερμική και ηλεκτρική αγωγιμότητα και εξαιρετική αντοχή σε πολλά διαβρωτικά περιβάλλοντα.
Το καθαρό νικέλιο είναι χρήσιμο σε οποιοδήποτε περιβάλλον κάτω των 600 ° F ((315 ° C).
Έχει υψηλή ανθεκτικότητα σε ουδέτερα και αλκαλικά διαλύματα αλατιού.
Το καθαρό νικέλιο έχει επίσης χαμηλό ποσοστό διάβρωσης σε ουδέτερο και αποσταγμένο νερό.
Οι εφαρμογές του καθαρού νικελίου περιλαμβάνουν εξοπλισμό επεξεργασίας τροφίμων, συσκευές μαγνητοστρίκωσης και συσκευές
επαναφορτιζόμενες μπαταρίες, υπολογιστές, κινητά τηλέφωνα, ηλεκτρικά εργαλεία, κάμερες και ούτω καθεξής.![]()
| Αξία | Χημική σύνθεση (%) | ||||||||
| Νι+Κο | Κου | Ναι. | Μ | Γ | Αιθυλενογόνο | S | Π | Φε | |
| N4/201 | 99.9 | ≤0.015 | ≤0.03 | ≤0.002 | ≤0.01 | ≤0.01 | ≤0.001 | ≤0.001 | ≤0.04 |
| N6/200 | 99.5 | 0.1 | 0.1 | 0.05 | 0.1 | 0.1 | 0.005 | 0.002 | 0.1 |
Σύρμα: 0,025 έως 8,0 mm.
Φυσικά δεδομένα
| Σφιχτότητα | 80,89g/cm3 |
| Ειδική θερμότητα | 0.109 ((456 J/kg°C) |
| Ηλεκτρική αντίσταση | 0.096×10-6 ωμ.μ. |
| Σημείο τήξης | 1435-1446°C |
| Θερμική αγωγιμότητα | 70.2 W/m-K |
| Μέση θερμική επέκταση Coeff | 13.3 × 10-6m/m°C |
Τυπικές μηχανικές ιδιότητες
| Μηχανικές ιδιότητες | Νικέλιο 200 |
| Δυνατότητα τράβηξης | 462 MPa |
| Δύναμη απόδοσης | 148 MPa |
| Επέκταση | 47% |
Το Πρότυπο Παραγωγής μας
| Μπαρ | Σφυρηλάτηση | Σωλήνες | Φύλλα/στριπές | Τράβηγμα | |
| ΑΣΤΜ | ΑΣTM Β160 | ΑΣTM Β564 | ΑΣTM B161/B163/B725/B751 | AMS B162 |
ΑΣTM Β166 |