logo
player background
live avator

5s
Total
0
Today
0
Total
0
Today
0
  • What would you like to know?
    Company Advantages Sample Service Certificates Logistics Service
Online Chat WhatsApp Inquiry
Auto
resolution switching...
Submission successful!

λεπτομέρειες προϊόντων

Created with Pixso. Σπίτι Created with Pixso. Προϊόντα Created with Pixso.
Καθαρό μέταλλο νικελίου
Created with Pixso.

Αγνές ράβδοι νικελίου ηλεκτρονικής ποιότητας με σταθερή καθαρότητα

Αγνές ράβδοι νικελίου ηλεκτρονικής ποιότητας με σταθερή καθαρότητα

Επωνυμία Μάρκας: DLX
Αριθμός μοντέλου: ράβδος καθαρού νικελίου
MOQ: 10 κιλά
Όροι πληρωμής: L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union
Δυνατότητα Προμήθειας: 500 τόνοι το μήνα
Λεπτομέρειες
Τόπος καταγωγής:
Κίνα, Jiangsu
Πιστοποίηση:
Ce,Rohs
Φόρμα προϊόντος:
Στρογγυλή ράβδος καθαρού νικελίου, προσαρμοσμένη διάμετρος και μήκος ανά σχέδιο
Διαθέσιμοι βαθμοί:
N4 (NP1), N6 (NP2), Ni200, Ni201
Επίπεδα Καθαρότητας:
N4 ≥99,9% έως N6 ≥99,5% (GB); Ni201 ≥99,0%, Ni200 ≥99,2% (ASTM)
Καθήκοντα Ηλεκτρονικών:
Ηλεκτρονικά κενού (N4); εξαρτήματα μπαταρίας και βύσματος (Ni200)
Αντίσταση (20°C):
0,096 μΩ·μ
Πυκνότητα:
8.908 g/cm3
Θερμοκρασία:
358°C
Πιστοποίηση:
ISO9001 & SGS certified; EN 10204 3.1 MTC supplied
Δυνατότητα προσφοράς:
500 τόνοι το μήνα
Επισημαίνω:

barras de níquel puro para eletrônicos

,

ράβδοι νικελίου υψηλής καθαρότητας

,

ράβδοι νικελίου με εγγύηση

Περιγραφή προϊόντος
Πιστοποίηση ISO9001 & SGS | Από το 2002 | Εργοστάσιο 12.000 m² | Μπάρες Κατηγορίας Ηλεκτρονικών | Παράδοση 7-15 Ημέρες
Μπάρες Καθαρου Νικελίου Κατηγορίας Ηλεκτρονικών με Συνεπή Καθαρότητα

Η κατασκευή ηλεκτρονικών τιμωρεί την ασυνέπεια: μια αλλαγή στο επίπεδο ακαθαρσίας μεταξύ των τήξεων μπορεί να αλλάξει την ηλεκτρική συμπεριφορά μιας συσκευής, και μια παρτίδα που περνάει μια επιθεώρηση μπορεί να αποτύχει στην επόμενη. Οι μπάρες καθαρού νικελίου για ηλεκτρονικά επιλέγονται επομένως με βάση τρία πράγματα — καθαρότητα, αγωγιμότητα και ιχνηλασιμότητα. Η DLX προμηθεύει τέσσερις κατηγορίες με τεκμηριωμένη καθαρότητα από N4 (≥99,9%, ηλεκτρονικά κενού) έως Ni200 (≥99,2%, για μπαταρίες), μια σταθερή βασική αντίσταση 0,096 μΩ·m στους 20°C, και EN 10204 3.1 MTC με ιχνηλασιμότητα τήξης σε κάθε αποστολή. Τα μεγέθη επιβεβαιώνονται ανά σχέδιο, η ανόπτηση της μηχανικής βάσης τεκμηριώνεται ανά τήξη, και η παραγωγή γίνεται σε γραμμή μόνο για νικέλιο, επαληθευμένη κατά ISO9001 και SGS. Οι αγοραστές ηλεκτρονικών λαμβάνουν υλικό που μπορούν να πιστοποιήσουν μία φορά και να επαναπαραγγείλουν με σιγουριά.

Pure Nickel Bars
Παράμετρος Διαθεσιμότητα Σημειώσεις
Διάμετρος Προσαρμοσμένο, ανά σχέδιο Δημοφιλείς διάμετροι σε απόθεμα
Μήκος Προσαρμοσμένο, ανά σχέδιο Δεν υπάρχει τυπικό εύρος καταλόγου
Ευθύτητα Ανά σχέδιο Επιβεβαιώνεται κατά την αναθεώρηση σχεδίου
Επιφάνεια Ανά σχέδιο Σχεδιασμένη, ατσαλωμένη ή μηχανουργημένη όπως ορίζεται
Ανοχή Ανά σχέδιο Κλειδωμένη πριν την παραγωγή
Βασικά Πλεονεκτήματα
  • N4 (NP1) ≥99,9% για ηλεκτρονικά κενού — η αυστηρότερη καθαρότητα στη γραμμή.
  • Σταθερή βασική αντίσταση 0,096 μΩ·m στους 20°C — προβλέψιμη ηλεκτρική συμπεριφορά.
  • Συνεπής καθαρότητα μεταξύ των τήξεων, με ιχνηλασιμότητα EN 10204 3.1 MTC.
  • Επιλογές Ni200 για μπαταρίες και Ni201 για υψηλές θερμοκρασίες σε μία παραγγελία.
  • Προσαρμοσμένα μεγέθη ανά σχέδιο, με διαμέτρους σε απόθεμα για γρήγορη αποστολή.
Τεχνική Εμβάθυνση
1. Αντιστοίχιση Εφαρμογών Ηλεκτρονικών

Η επιλογή της κατηγορίας ακολουθεί το εξάρτημα, όχι μια προεπιλογή. Το N4 (NP1) εξυπηρετεί ηλεκτρονικά κενού όπου η υψηλότερη καθαρότητα είναι σημαντική. Το Ni200 καλύπτει εξαρτήματα μπαταριών και συνδετήρων όπου απαιτείται σταθερή αγωγιμότητα. Το Ni201 επεκτείνει τη θερμοκρασία λειτουργίας για εξαρτήματα υψηλότερης χρήσης, και το N6 προσφέρει μια οικονομική επιλογή για γενικό ηλεκτρονικό υλικό.

Εφαρμογή Ηλεκτρονικών Προτεινόμενη Κατηγορία
Ηλεκτρονικά κενού N4 (NP1)
Εξαρτήματα μπαταριών & συνδετήρων Ni200
Ηλεκτρονική χρήση σε υψηλότερες θερμοκρασίες Ni201
Γενικό ηλεκτρονικό υλικό N6 (NP2)
2. Καθαρότητα & Ηλεκτρικές Ιδιότητες

Για τα ηλεκτρονικά, η καθαρότητα και η ηλεκτρική συμπεριφορά είναι δύο όψεις του ίδιου φύλλου δεδομένων. Η αντίσταση είναι 0,096 μΩ·m στους 20°C, και η θερμοκρασία Curie των 358°C σηματοδοτεί την αλλαγή της μαγνητικής συμπεριφοράς — σχετικό για εξαρτήματα που λειτουργούν κοντά σε αυτό το εύρος. Η καθαρότητα τεκμηριώνεται ανά τήξη από ≥99,9% (N4) προς τα κάτω στην κλίμακα των κατηγοριών, έτσι η αγωγιμότητα με την οποία σχεδιάζετε είναι η αγωγιμότητα που λαμβάνετε.

Ηλεκτρική Ιδιότητα Τιμή
Αντίσταση (20°C) 0,096 μΩ·m
Θερμοκρασία Curie 358°C
Πυκνότητα 8,908 g/cm³
Θερμική αγωγιμότητα (Ni200) 70,2 W/m·K
3. Έλεγχος Διαστάσεων — Επιβεβαιωμένος με Σχέδιο

Η διάμετρος, το μήκος, η ευθύτητα και η επιφάνεια επιβεβαιώνονται έναντι του σχεδίου σας πριν την παραγωγή, και οι ανοχές κλειδώνονται σε αυτήν την αναθεώρηση — κρίσιμο όταν οι μπάρες μηχανουργούνται σε μικρά εξαρτήματα ακριβείας.

Παράμετρος Τιμή Ανοχή
Διάμετρος Ανά σχέδιο Ανά σχέδιο
Μήκος Ανά σχέδιο Ανά σχέδιο
Ευθύτητα Ανά σχέδιο Ανά σχέδιο
Φινίρισμα επιφάνειας Ανά σχέδιο Ανά σχέδιο
4. Μηχανική Βάση

Τα εξαρτήματα ηλεκτρονικών συχνά μηχανουργούνται από μπάρες, οπότε η μηχανική συνέπεια είναι εξίσου σημαντική με την καθαρότητα. Οι ανόπτητες μπάρες παρέχουν ≥462 MPa αντοχή εφελκυσμού, ≥35% επιμήκυνση και 90-120 HB σκληρότητα — τεκμηριωμένες ανά τήξη, οπότε η συμπεριφορά μηχανουργήματος παραμένει προβλέψιμη από παραγγελία σε παραγγελία.

Ιδιότητα (ανόπτηση) Τιμή
Αντοχή εφελκυσμού ≥462 MPa
Επιμήκυνση ≥35%
Σκληρότητα 90-120 HB
5. Επιλογές Σκλήρυνσης

Η ανόπτηση είναι η τυπική σκλήρυνση για εξαρτήματα που θα μηχανουργηθούν ή θα διαμορφωθούν. Οι σκληρύνσεις ψυχρής εργασίας παρέχουν υψηλότερη αντοχή για δομικά μέρη. Καθορίστε την επιθυμητή αντοχή ή σκληρότητα στο σχέδιο και η σκλήρυνση ρυθμίζεται ανάλογα.

Σκλήρυνση Τυπική Χρήση Σημείωση
Ανόπτηση (τυπική) Μηχανουργήματα, διαμόρφωση, γενική χρήση ηλεκτρονικών 90-120 HB, ≥35% επιμήκυνση
Ψυχρής εργασίας Δομικά μέρη που απαιτούν υψηλότερη αντοχή Τιμές ανά σχέδιο — καθορίστε την επιθυμητή αντοχή
Pure Nickel Bar Details
Οδηγός Κατηγορίας & Τιμών
Κατηγορία Περιεκτικότητα σε Ni Καλύτερη Εφαρμογή Ενδεικτική Τιμή (FOB, USD/kg)
N4 (NP1) ≥99,9% Ηλεκτρονικά κενού 420-480
Ni201 ≥99,0% Χρήση σε υψηλές θερμοκρασίες 350-390
Ni200 ≥99,2% Μπαταρίες, χημικά 340-380
N6 (NP2) ≥99,5% Βιομηχανική διάβρωση 300-340

Ενδεικτικές τιμές αναφοράς FOB Κίνας για μπάρες. Τελική προσφορά ανά κατηγορία, μέγεθος, ποσότητα και σκλήρυνση.

Pure Nickel Bar  Comparison
Χημική Σύνθεση
Στοιχείο (wt%) N4 N6 Ni201 Ni200
Ni+Co 99,9 99,5
Ni ≥99,0 ≥99,2
C ≤0,01 ≤0,10 ≤0,02 ≤0,15
Cu ≤0,015 ≤0,10 ≤0,25 ≤0,25
Si ≤0,03 ≤0,10 ≤0,35 ≤0,35
Mn ≤0,002 ≤0,05 ≤0,35 ≤0,35
Fe ≤0,04 ≤0,10 ≤0,40 ≤0,40
S ≤0,001 ≤0,005 ≤0,01 ≤0,01
P ≤0,001 ≤0,002
Mg ≤0,01 ≤0,10

Πηγή: Κατάλογος προϊόντων DLX. N4/N6 σύμφωνα με το σύστημα GB. Ni200/Ni201 σύμφωνα με το σύστημα ASTM.

Pure Nickel Bar Process
Φυσικές & Μηχανικές Ιδιότητες
Ιδιότητα Τιμή
Πυκνότητα 8,908 g/cm³
Σημείο τήξης 1435-1446°C
Θερμοκρασία Curie 358°C
Μέτρο διάτμησης ~76 GPa
Αντίσταση (20°C) 0,096 μΩ·m
Θερμική αγωγιμότητα (Ni200) 70,2 W/m·K
Αντοχή εφελκυσμού (ανόπτηση) ≥462 MPa
Επιμήκυνση (ανόπτηση) ≥35%
Σκληρότητα (ανόπτηση) 90-120 HB
Pure Nickel Bar testing
Προδιαγραφή Προϊόντος
Προδιαγραφή Λεπτομέρεια
Μορφή Στρογγυλή μπάρα (προσαρμοσμένη)
Κατηγορίες N4 (NP1), N6 (NP2), Ni200, Ni201
Διάμετρος Ανά σχέδιο. Δημοφιλείς διάμετροι σε απόθεμα
Μήκος Ανά σχέδιο
Επιφάνεια Ανά σχέδιο
MOQ 10 kg
Συσκευασία Στοιβασμένες ευθείες μπάρες, ξύλινες θήκες εξαγωγής
Πιστοποίηση EN 10204 3.1 MTC, ISO9001, SGS

Η ελάχιστη παραγγελία 10 kg για μπάρες καλύπτει τη ρύθμιση του σχεδίου και την κατανομή τήξης, ώστε οι ανοχές να μπορούν να κλειδωθούν ανά σχέδιο. Προϊόντα σύρματος και ταινίας είναι διαθέσιμα με MOQ 5 kg.

Pure Nickel Bar OEM
Διασφάλιση Ποιότητας

Ο ποιοτικός έλεγχος για τις μπάρες ακολουθεί το σχήμα, όχι μια γενική λίστα ελέγχου:

  • Εισερχόμενα: Ακατέργαστο νικέλιο επαληθεύεται ανά τήξη πριν την επεξεργασία.
  • Κατά τη διάρκεια της παραγωγής: Διάμετρος, μήκος και ευθύτητα ελέγχονται με βαθμονομημένα όργανα. Η επιφάνεια επιθεωρείται σε όλο το μήκος.
  • Τελικός: Δοκιμές εφελκυσμού και σκληρότητας δειγματοληπτικά ανά τήξη. Η χημική σύνθεση επαληθεύεται ανά τήξη.
  • Τεκμηρίωση: EN 10204 3.1 MTC με αριθμό τήξης, αποτελέσματα δοκιμών και πλήρη ιχνηλασιμότητα.

Οι μπάρες Ni200/Ni201 κατασκευάζονται και δοκιμάζονται σύμφωνα με το ASTM B160. Τα N4/N6 ακολουθούν το GB/T 4435-2010. Οι μέθοδοι δοκιμών και τα κριτήρια αποδοχής ακολουθούν τις προδιαγραφές του σχεδίου και τα ισχύοντα πρότυπα.

Εφαρμοστέα Πρότυπα
Κατηγορία Πρότυπο
Ni200 / Ni201 ASTM B160 (Μπάρες και Ράβδοι Νικελίου)
N4 (NP1) / N6 (NP2) GB/T 4435-2010 (Μπάρες Νικελίου και Κραμάτων Νικελίου)
Συσκευασία & Παράδοση

Οι ευθείες μπάρες στοιβάζονται και προστατεύονται από ζημιές κατά τη μεταφορά. Μεγαλύτερα μήκη ταξιδεύουν σε ξύλινες θήκες εξαγωγής, συσκευασμένες για θαλάσσια μεταφορά σε εμπορευματοκιβώτια. Οι διάμετροι σε απόθεμα μπορούν να αποσταλούν άμεσα, και ο χρόνος παράδοσης παραγωγής είναι 7-15 ημέρες μετά την επιβεβαίωση του σχεδίου και της κατηγορίας. Κάθε παραγγελία αποστέλλεται με το πλήρες σετ εξαγωγικών εγγράφων: λίστα συσκευασίας, εμπορικό τιμολόγιο και πιστοποιητικό δοκιμής μύλου.

Σχετικά με την Changzhou DLX Alloy Co., Ltd.

Η Changzhou DLX Alloy Co., Ltd. ξεκίνησε το 2002 με κράματα αντίστασης — υλικά που βρίσκονται μέσα σε ηλεκτρονικές συσκευές θέρμανσης και ανίχνευσης — και αυτή η πρώιμη εστίαση διαμόρφωσε τον τρόπο που η εταιρεία σκέφτεται για την καθαρότητα και τη συνέπεια. Σήμερα, η ίδια πειθαρχία μεταφέρεται στις μπάρες καθαρού νικελίου για ηλεκτρονικά: κάθε τήξη παρακολουθείται, κάθε παράδοση φέρει EN 10204 3.1 MTC, και το εργοστάσιο 12.000 m² μόνο για νικέλιο διατηρεί τη γραμμή παραγωγής απαλλαγμένη από διασταυρούμενη μόλυνση κραμάτων. Για τους αγοραστές ηλεκτρονικών, όπου ένα κλάσμα του ενός τοις εκατό ακαθαρσίας μπορεί να αλλάξει τη συμπεριφορά μιας συσκευής, αυτό το υπόβαθρο είναι η διαφορά μεταξύ ενός προμηθευτή και ενός συνεργάτη υλικών.

changzhou dlx alloy
Τι επίπεδα καθαρότητας είναι διαθέσιμα;

Τέσσερις τεκμηριωμένες κατηγορίες: N4 (NP1) ≥99,9% για ηλεκτρονικά κενού, N6 (NP2) ≥99,5%, Ni201 ≥99,0% και Ni200 ≥99,2% σύμφωνα με τα αντίστοιχα συστήματα GB και ASTM.

Ποιες είναι οι ηλεκτρικές ιδιότητες;

Η αντίσταση είναι 0,096 μΩ·m στους 20°C, με θερμοκρασία Curie 358°C και θερμική αγωγιμότητα 70,2 W/m·K για το Ni200.

Ποια κατηγορία για ηλεκτρονικά κενού;

Το N4 (NP1) είναι η κατηγορία υψηλότερης καθαρότητας με ≥99,9%, καθορισμένο για χρήση σε ηλεκτρονικά κενού.

Ποιο είναι το MOQ για μπάρες;

10 kg για προσαρμοσμένες μπάρες — το ελάχιστο καλύπτει τη ρύθμιση του σχεδίου και την κατανομή τήξης, ώστε οι ανοχές να μπορούν να κλειδωθούν ανά σχέδιο. Άλλες μορφές καθαρού νικελίου, όπως σύρμα και ταινία, είναι διαθέσιμες με MOQ 5 kg.

Τι πιστοποιητικά παρέχονται;

Κάθε παράδοση περιλαμβάνει EN 10204 3.1 MTC με αριθμό τήξης και ιχνηλασιμότητα παρτίδας, υποστηριζόμενη από πιστοποίηση ISO9001 και SGS. Οι μπάρες πληρούν τα ASTM B160 (Ni200/Ni201) και GB/T 4435-2010 (N4/N6).

Σχετικά Προϊόντα
Λάβετε την Καλύτερη Τιμή