| Επωνυμία Μάρκας: | DLX |
| Αριθμός μοντέλου: | ράβδος καθαρού νικελίου |
| MOQ: | 10 κιλά |
| Όροι πληρωμής: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union |
| Δυνατότητα Προμήθειας: | 500 τόνοι το μήνα |
Οι ομάδες προμηθειών σπάνια έχουν τη δυνατότητα να επικυρώσουν ένα υλικό πριν από την πρώτη πραγματική παραγγελία — τα δελτία δεδομένων εμπιστεύονται επί τη πίστει, και μια αναντιστοιχία ανακαλύπτεται μόνο αφού αποτύχει η παρτίδα. Η αγορά βάσει δοκιμής αλλάζει αυτό: ξεκινήστε με ένα δωρεάν δείγμα 0,5 kg N6 ή Ni200, εκτελέστε τους ελέγχους μηχανουργικής κατεργασίας, συγκόλλησης ή διάβρωσης, και επιβεβαιώστε τη βασική τιμή 462 MPa ανόπληκτης σε πραγματικό μέταλλο. Εάν ο βαθμός που χρειάζεστε είναι N4 ή Ni201, το δείγμα χρεώνεται αλλά επιστρέφεται στην πρώτη σας παραγγελία 50 kg+. Οι προσαρμοσμένες ράβδοι ξεκινούν από ελάχιστη ποσότητα 10 kg με ανοχές κλειδωμένες ανά σχέδιο, και κάθε παράδοση φέρει EN 10204 3.1 MTC. Το υλικό που επαληθεύετε είναι το υλικό που κλιμακώνετε.
| Παράμετρος | Διαθεσιμότητα | Σημειώσεις |
|---|---|---|
| Διάμετρος | Προσαρμοσμένο, ανά σχέδιο | Δημοφιλείς διάμετροι σε απόθεμα |
| Μήκος | Προσαρμοσμένο, ανά σχέδιο | Δεν υπάρχει τυπικό εύρος καταλόγου |
| Ευθύτητα | Ανά σχέδιο | Επιβεβαιώνεται κατά την αναθεώρηση σχεδίου |
| Επιφάνεια | Ανά σχέδιο | Σχεδιασμένο, αποξηραμένο ή μηχανουργημένο όπως ορίζεται |
| Ανοχή | Ανά σχέδιο | Κλειδωμένο πριν από την παραγωγή |
Ένα δείγμα αξίζει να σταλεί μόνο εάν απαντά στις ερωτήσεις που έχουν σημασία. Η DLX συνιστά έναν έλεγχο τεσσάρων σημείων στο δείγμα 0,5 kg: μηχανουργήστε ένα κομμάτι δοκιμής για να επιβεβαιώσετε τη συμπεριφορά κοπής, εκτελέστε μια δοκιμή συγκόλλησης ή συγκόλλησης με καλάι εάν η σύνδεση είναι μέρος της διαδικασίας σας, εκθέστε ένα δείγμα στο περιβάλλον λειτουργίας σας για ελέγχους διάβρωσης και συγκρίνετε το πιστοποιητικό του μύλου με τους παρακάτω χημικούς και μηχανικούς πίνακες.
| Βήμα Επαλήθευσης | Τι να Επιβεβαιώσετε |
|---|---|
| Δοκιμή μηχανουργικής κατεργασίας | Συμπεριφορά κοπής σε ανόπληκτη σκληρότητα 90-120 HB |
| Δοκιμή σύνδεσης | Αντίδραση συγκόλλησης ή συγκόλλησης με καλάι εάν χρησιμοποιείται στη συναρμολόγηση |
| Δείγμα διάβρωσης | Απόδοση στο περιβάλλον λειτουργίας σας |
| Έλεγχος πιστοποιητικού | Σύνθεση και ιδιότητες έναντι EN 10204 3.1 MTC |
Η διάμετρος, το μήκος, η ευθύτητα και η επιφάνεια επιβεβαιώνονται έναντι του σχεδίου σας πριν από την παραγωγή, και οι ανοχές κλειδώνονται σε αυτήν την αναθεώρηση. Το σχέδιο που αποστέλλεται με τη δοκιμαστική παραγγελία ορίζει το πρότυπο παραγωγής από την πρώτη ημέρα.
| Παράμετρος | Τιμή | Ανοχή |
|---|---|---|
| Διάμετρος | Ανά σχέδιο | Ανά σχέδιο |
| Μήκος | Ανά σχέδιο | Ανά σχέδιο |
| Ευθύτητα | Ανά σχέδιο | Ανά σχέδιο |
| Φινίρισμα επιφάνειας | Ανά σχέδιο | Ανά σχέδιο |
Οι αριθμοί στο δελτίο δεδομένων είναι οι αριθμοί στο δείγμα: ≥462 MPa αντοχή εφελκυσμού, ≥35% επιμήκυνση και 90-120 HB σκληρότητα στην ανόπληκτη κατάσταση, με πυκνότητα 8,908 g/cm³ και σημείο τήξης 1435-1446°C. Επαληθεύστε τα μία φορά, στη συνέχεια κλιμακώστε με σιγουριά.
| Ιδιότητα (ανόπληκτη) | Τιμή |
|---|---|
| Αντοχή εφελκυσμού | ≥462 MPa |
| Επιμήκυνση | ≥35% |
| Σκληρότητα | 90-120 HB |
| Πυκνότητα | 8,908 g/cm³ |
| Σημείο τήξης | 1435-1446°C |
Δεν είστε σίγουροι ποιον βαθμό να ξεκινήσετε; Η επιλογή ακολουθεί την κατάσταση λειτουργίας. Το N4 (NP1) είναι η επιλογή υψηλότερης καθαρότητας για χρήση σε ηλεκτρονικά κενού. Το Ni201 εξυπηρετεί εφαρμογές υψηλότερης θερμοκρασίας. Το Ni200 καλύπτει τη χρήση σε μπαταρίες και χημικές εφαρμογές. Το N6 (NP2) είναι η εργάτης για βιομηχανική χρήση κατά της διάβρωσης και η πιο οικονομική επιλογή — ένα λογικό σημείο εκκίνησης για τις περισσότερες πρώτες δοκιμές.
| Βαθμός | Καλύτερη Εφαρμογή | Πρόταση Δοκιμής |
|---|---|---|
| N4 (NP1) | Ηλεκτρονικά κενού | Όταν η καθαρότητα είναι η προτεραιότητα |
| Ni201 | Λειτουργία υψηλής θερμοκρασίας | Όταν η θερμοκρασία κυριαρχεί |
| Ni200 | Μπαταρία, χημικά | Όταν η χημική χρήση κυριαρχεί |
| N6 (NP2) | Βιομηχανική διάβρωση | Συνιστώμενη πρώτη δοκιμή — καλύτερη αξία |
| Βαθμός | Περιεκτικότητα σε Ni | Καλύτερη Εφαρμογή | Ενδεικτική Τιμή (FOB, USD/kg) |
|---|---|---|---|
| N4 (NP1) | ≥99,9% | Ηλεκτρονικά κενού | 420-480 |
| Ni201 | ≥99,0% | Λειτουργία υψηλής θερμοκρασίας | 350-390 |
| Ni200 | ≥99,2% | Μπαταρία, χημικά | 340-380 |
| N6 (NP2) | ≥99,5% | Βιομηχανική διάβρωση | 300-340 |
Ενδεικτικές τιμές αναφοράς FOB Κίνας για ράβδους· τελική προσφορά ανά βαθμό, μέγεθος, ποσότητα και κατάσταση ανόπλησης.
| Στοιχείο (wt%) | N4 | N6 | Ni201 | Ni200 |
|---|---|---|---|---|
| Ni+Co | 99,9 | 99,5 | — | — |
| Ni | — | — | ≥99,0 | ≥99,2 |
| C | ≤0,01 | ≤0,10 | ≤0,02 | ≤0,15 |
| Cu | ≤0,015 | ≤0,10 | ≤0,25 | ≤0,25 |
| Si | ≤0,03 | ≤0,10 | ≤0,35 | ≤0,35 |
| Mn | ≤0,002 | ≤0,05 | ≤0,35 | ≤0,35 |
| Fe | ≤0,04 | ≤0,10 | ≤0,40 | ≤0,40 |
| S | ≤0,001 | ≤0,005 | ≤0,01 | ≤0,01 |
| P | ≤0,001 | ≤0,002 | — | — |
| Mg | ≤0,01 | ≤0,10 | — | — |
Πηγή: Κατάλογος προϊόντων DLX. N4/N6 ανά σύστημα GB· Ni200/Ni201 ανά σύστημα ASTM.
| Ιδιότητα | Τιμή |
|---|---|
| Πυκνότητα | 8,908 g/cm³ |
| Σημείο τήξης | 1435-1446°C |
| Θερμοκρασία Curie | 358°C |
| Μέτρο διάτμησης | ~76 GPa |
| Αντίσταση (20°C) | 0,096 μΩ·m |
| Θερμική αγωγιμότητα (Ni200) | 70,2 W/m·K |
| Αντοχή εφελκυσμού (ανόπληκτη) | ≥462 MPa |
| Επιμήκυνση (ανόπληκτη) | ≥35% |
| Σκληρότητα (ανόπληκτη) | 90-120 HB |
| Προδιαγραφή | Λεπτομέρεια |
|---|---|
| Μορφή | Στρογγυλή ράβδος (προσαρμοσμένη) |
| Βαθμοί | N4 (NP1), N6 (NP2), Ni200, Ni201 |
| Διάμετρος | Ανά σχέδιο· δημοφιλείς διάμετροι σε απόθεμα |
| Μήκος | Ανά σχέδιο |
| Επιφάνεια | Ανά σχέδιο |
| Ελάχιστη Ποσότητα Παραγγελίας | 10 kg |
| Συσκευασία | Στοιβασμένες ευθείες ράβδοι, ξύλινες θήκες εξαγωγής |
| Πιστοποίηση | EN 10204 3.1 MTC, ISO9001, SGS |
Η ελάχιστη παραγγελία 10 kg για ράβδους καλύπτει τη ρύθμιση σχεδίου και την κατανομή θερμότητας, ώστε οι ανοχές να μπορούν να κλειδωθούν ανά σχέδιο· σύρματα και ταινίες είναι διαθέσιμα με ελάχιστη ποσότητα 5 kg.
Ο ποιοτικός έλεγχος για ράβδους ακολουθεί το σχήμα, όχι μια γενική λίστα ελέγχου:
Οι ράβδοι Ni200/Ni201 κατασκευάζονται και ελέγχονται σύμφωνα με το ASTM B160· τα N4/N6 ακολουθούν το GB/T 4435-2010. Οι μέθοδοι δοκιμών και τα κριτήρια αποδοχής ακολουθούν τις προδιαγραφές του σχεδίου και τα ισχύοντα πρότυπα.
| Βαθμός | Πρότυπο |
|---|---|
| Ni200 / Ni201 | ASTM B160 (Ράβδοι και Μπάρες Νικελίου) |
| N4 (NP1) / N6 (NP2) | GB/T 4435-2010 (Ράβδοι Νικελίου και Κραμάτων Νικελίου) |
Οι ευθείες ράβδοι είναι δεμένες και προστατευμένες από ζημιές κατά τη μεταφορά· μεγαλύτερα μήκη ταξιδεύουν σε ξύλινες θήκες εξαγωγής, συσκευασμένες για θαλάσσια μεταφορά σε εμπορευματοκιβώτια. Δείγματα και διάμετροι σε απόθεμα μπορούν να αποσταλούν άμεσα· ο χρόνος παράδοσης παραγωγής είναι 15-25 ημέρες μετά την επιβεβαίωση σχεδίου και βαθμού. Κάθε παραγγελία αποστέλλεται με το πλήρες σετ εξαγωγικής τεκμηρίωσης: λίστα συσκευασίας, εμπορικό τιμολόγιο και πιστοποιητικό δοκιμής μύλου.
Η Changzhou DLX Alloy Co., Ltd. έχτισε την πολιτική πελατών της γύρω από μια απλή ιδέα: ένας αγοραστής θα πρέπει να μπορεί να επαληθεύσει ένα υλικό πριν δεσμεύσει όγκο. Γι' αυτό υπάρχουν το δωρεάν πρόγραμμα δειγμάτων 0,5 kg και η ελάχιστη ποσότητα παραγγελίας 10 kg για ράβδους — όχι ως γραμμές μάρκετινγκ, αλλά ως τυπική πρακτική που υποστηρίζεται από μια εγκατάσταση 12.000 m² αποκλειστικά για νικέλιο, που παράγει 1.200 τόνους ετησίως. Το εργοστάσιο βελτιώνει κράματα νικελίου από το 2002, και η χαμηλή είσοδος που προσφέρει σήμερα προέρχεται από αυτό το μακρύ ιστορικό παραγωγής: η DLX μπορεί να αντέξει οικονομικά να αφήσει τους αγοραστές να δοκιμάσουν πρώτα επειδή το υλικό αποδίδει.
Ναι — 0,5 kg δωρεάν δείγμα για N6 και Ni200. Για N4 και Ni201 το δείγμα χρεώνεται, και η χρέωση επιστρέφεται στην πρώτη σας παραγγελία 50 kg+.
Συνιστώνται τέσσερις έλεγχοι: μια δοκιμή μηχανουργικής κατεργασίας, μια δοκιμή σύνδεσης, ένα δείγμα διάβρωσης στο περιβάλλον λειτουργίας σας και μια σύγκριση του πιστοποιητικού του μύλου με τη δημοσιευμένη σύνθεση και τις ιδιότητες.
10 kg για προσαρμοσμένες ράβδους — η ελάχιστη ποσότητα καλύπτει τη ρύθμιση σχεδίου και την κατανομή θερμότητας ώστε οι ανοχές να μπορούν να κλειδωθούν ανά σχέδιο. Άλλες μορφές καθαρού νικελίου, όπως σύρματα και ταινίες, είναι διαθέσιμες με ελάχιστη ποσότητα 5 kg.
Το N6 (NP2) είναι η πιο οικονομική επιλογή και ένα λογικό σημείο εκκίνησης για τις περισσότερες βιομηχανικές εφαρμογές· επιλέξτε N4, Ni201 ή Ni200 όταν η καθαρότητα, η θερμοκρασία ή η χημική χρήση είναι ο καθοριστικός παράγοντας.
Κάθε παράδοση περιλαμβάνει EN 10204 3.1 MTC με αριθμό θερμότητας και ιχνηλασιμότητα παρτίδας, υποστηριζόμενη από πιστοποίηση ISO9001 και SGS. Οι ράβδοι πληρούν τα ASTM B160 (Ni200/Ni201) και GB/T 4435-2010 (N4/N6).